Velikonoční projížďka

Dovolujeme si Vás pozvat na letošní první akci našeho spolku - Velikonoční projížďku, která se uskuteční v neděli 16. 4. 2023. Sraz účastníků jízdy bude od 10:00 po Mši svaté před kostelem v Rapotíně a poté bude následovat cykloprojížďka směrem do Bludova a zpět. Další podrobnosti viz plakátek akce.

Současně budete mít možnost přispět na opravu božích muk v Rapotíně, které jsou připomínkou čarodějnických procesů odehrávajících se v Podesní. Boží muka na soukromém pozemku a ve vlastnictví manželů Pírkových se nacházejí v dolní části obce a po letech zatékání do prasklin vyžadují restaurování. Majitelům se podařilo s pomoci památkářů získat dotaci na jejich opravu. Protože její výše činí 76% celkových nákladů, byl zřízen u ČSOB a.s. transparentní účet č. 321071539/0300. Na opravu božích muk tak můžete přispět i Vy.

Další podrobnosti viz příloha.Oprava Božích muk v Rapotíně

 

.

  

Přiložené soubory: 

            Obnova kulturního dědictví údolí Desné, zapsaný spolek pro záchranu ohrožených a cenných staveb, tradic a duchovní kultury v údolí Desné.                                Děkujeme Svazku obcí údolí Desné, obcím JindřichovNový Malín, Petrov nad Desnou, RapotínRejchartice, SobotínVelké Losiny a Vikýřovice za dlouhodobou morální a finanční podporu našich projektů! Za podporu děkujeme také současným i minulým obyvatelům Podesní.

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému