Petrovské studánky

Logo Petrovských studánek (autor P.Válek)


Dlouhou řadu let se snažili dobrovolníci z Petrova nad Desnou objevovat, obnovovat a udržovat studánky na stráních nad obcí. Po vzniku samostatné Obce Petrov nad Desnou se do snahy zapojila také Obec a ve spolupráci s občanským sdružením Obnova kulturního dědictví údolí Desné vznikl projekt "Petrovské studánky". Na tento projekt byla podána žádost o dotaci, kterou se podařilo získat. 

Protože hlavními nositeli projektu jsou občané Petrova n.D. Mgr. Josef Hejtmánek, který je „otcem“ studánek a mnoho let se o ně stará, RNDr. Jaroslav Kulich, který sestavil text pro devět informačních tabulí a dodal rovněž fotografické podklady, a Obec Petrov nad Desnou dovolujeme si Vás odkázat na internetové stránky Obce, kde se o projektu "Petrovské studánky" můžete dozvědět více.

 

            Obnova kulturního dědictví údolí Desné, zapsaný spolek pro záchranu ohrožených a cenných staveb, tradic a duchovní kultury v údolí Desné.                                Děkujeme Svazku obcí údolí Desné, obcím JindřichovNový Malín, Petrov nad Desnou, RapotínRejchartice, SobotínVelké Losiny a Vikýřovice za dlouhodobou morální a finanční podporu našich projektů! Za podporu děkujeme také současným i minulým obyvatelům Podesní.

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému