Poutí k srdci Jeseníků

V roce 2012 zpracovalo Jeseníky-Sdružení cestovního ruchu projekt "Poutí k srdci Jeseníků". Podíl na tomto projektu má také naše o.s., a proto si zde můžete přečíst několik řádek k tomuto projektu, které jsme čerpali ze stránek Sdružení:

Vydejte se poutí skrze Jeseníky na nejvýznamnější poutní místa severní Moravy. Jeseníky s překrásnou a drsnou přírodou, bohatou historií, s kulturními, technickými a sakrálními památkami vás zavedou na poutní místa jako Vřesová studánka u Červenohorského sedla nebo Hora Matky Boží v Králíkách. Nechte na sebe působit genia loci a využijte příležitosti poznat kromě sebe sama i krásy Jeseníků, kde se vaše duše může radovat z krásy stvoření. Nabízí se vám tři stezky, které navazují na významná slavná poutní místa Moravy, Svatý Kopeček, Svatý Hostýn a Velehrad. Stezky směřující až do misijních míst Santiaga de Compostely nebo Říma. Poutní stezky srdcem Jeseníků vedou po turisticky značených trasách, na kterých se nabízí překrásné výhledy na zdejší čistou přírodu, potěšíte se místní architekturou a památkami.

Čekaji na Vás tři Poutní stezky srdcem Jeseníků:

1) Lesními stezkami až na Horu Matky Boží

2) Pouť dědictví ducha i kultury

3) Putování přes vrcholy Jeseníků

Podrobné informace najdete na stránkách J-SCR.

 

                                    

        Titulní strana propagačního materiálu

            Obnova kulturního dědictví údolí Desné, zapsaný spolek pro záchranu ohrožených a cenných staveb, tradic a duchovní kultury v údolí Desné.                                Děkujeme Svazku obcí údolí Desné, obcím JindřichovNový Malín, Petrov nad Desnou, RapotínRejchartice, SobotínVelké Losiny a Vikýřovice za dlouhodobou morální a finanční podporu našich projektů! Za podporu děkujeme také současným i minulým obyvatelům Podesní.

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému