Jarní setkání 2011

A bylo jaro! Co jaro?! Byl 14. květen a celé údolí právě odkvetlo - tedy jen co se týče pampelišek. Ale ti, kteří zamířili do kaple Nanebevzetí Panny Marie v Pekařově, ti se ocitli znovu ve žlutozlatých loukách vysoko nad krajinou.

Chvíli po třetí hodině zahajuje jarní setkání p. Strnad, poté mluví o místních děsivých povodních p. Hošek - v roce 1705 se prohnala velká voda Pekařovem a Bukovicemi, r. 1740 zpustošila Velké Losiny. Kaplí se nese čistý nápěv písně o hřebíčku zahradnickém, modrý šátek ve vláscích malé zpěvačky se snoubí s kyticí kopretin a pomněnek na oltářním stole. Promluva p.Doláka zakončená lesními rohy a trubkou - jasné fanfáry na počest Panny Marie a pak i její zpívané chvály. A nakonec žesťový orchestr přehlušil ptačí zpěv zabloudivší do kaple.

"Agapé" (pohoštění) před kaplí jako poděkování všem účastníkům, hlavně malým hudebníkům, kteří krásně hráli a zpívali, až srdce posluchačů i patronky kaple usedalo. Děkujeme.

 

 

                                                                       za občanské sdružení

                                                                          Obnova kulturního dědictví údolí Desné

                                                                                   Filoména.cz

Přiložené soubory: 

            Obnova kulturního dědictví údolí Desné, zapsaný spolek pro záchranu ohrožených a cenných staveb, tradic a duchovní kultury v údolí Desné.                                Děkujeme Svazku obcí údolí Desné, obcím JindřichovNový Malín, Petrov nad Desnou, RapotínRejchartice, SobotínVelké Losiny a Vikýřovice za dlouhodobou morální a finanční podporu našich projektů! Za podporu děkujeme také současným i minulým obyvatelům Podesní.

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému