Kamil Šlapal

nar. 1974, dokumentarista

S dokumentem Ozvěna ticha absolvoval v roce 1999 Školu audio-vizuální tvorby v Hradci Králové, od té doby vytvořil 25 dokumentárních snímků převážně s ekologickou či historickou tématikou. Už jeho absolventský snímek Ozvěna ticha získal významná ocenění na festivalech amaterských filmů v Hradci Králové, ve Svitavách, na festivalu Rychnovská 8 a v soutěži Tatranský kamzík. Jeho další významný snímek Domov - koklébka lidskosti mapující současný stav jesenické tradiční architektury dostal Cenu města Ústí na Orlicí a Cenu města Rychnov nad Kněžnou.

Dokument Jeseníky v naději? získal už před svou oficiální premiérou (15.4.2005 Velké Losiny) několik významných ocenění. Kromě Ceny ministra zemědělství Jaroslava Palase, obsadil dokument první místo na soutěži filmů s vesnickou a zemědělskou tematikou Vysokovský kohout ve Vysokově u Náchoda. Na festivalu neprofesionálních filmů PAF Praha získal dokument Čestné uznání v kategorii dokumentů.
Kamil Šlapal žije trvale v Bukovicích, od března 2005 spolupracuje s TV Polar Ostrava. Spolu se ženou se zasadil o rozvoj obce tím, že otevřeli v své vesničce Bukovice prodejnu potravin Bukovický krámek a nechali zde postavit informačně - turistickou ceduli.
V roce 2004 založil dokumentární společnost Eight Lines film, která si klade za cíle sdružování nezávislých tvůrců Severní Moravy a tvorbu dokumentárních filmů.

kontakt: 
Bukovice 104, Velké Losiny 
788 15, tel.: 583 248 728, mob.: 608/ 852 736 
e-mail: kamilslapal@seznam.cz

realizované a probíhající projekty:
Pro o.s. Obnova kulturního dědictví údolí Desné natočil dokument Kdo jsme, který sdružení představuje, ve dvou dokumentech (Podzim v Pekařově a Zima v Pekařově) mapuje postupnou opravu hřbitovní kaple Nanebevzetí Panny Marie v Pekařově.

Dva týdny v ráji - dokument o Pekařovských pašijích 2004.

články a dostupné videodokumenty:
Podzim v Pekařově, videodokument o podzimních opravách v Pekařově (580 kB)
Zima v Pekařově, videodokument o zimních opravách v Pekařově (1,10 MB)

Dokumentární společnost Eight Lines Film Kamila Šlapala:
http://www.documentary-film.info

Přiložené soubory: 
application/msword SymbolŽivotopis (52 KB)

Wiederherstellung des Kulturerbes im Teßtal, Bürgervereinigung zur Rettung bedrohten und wertvoller Bauten, von Traditionen und geistiger Kultur im Teßtal.

Powered by Drupal, einem Open-Source Content-Management-System.