15. Pekařovská pouť

Pekařovská pouť má za sebou dlouhou řádku let, a protože nad námi neustále drží ochrannou ruku patronka místní kaple Panna Maria, budeme se moci letos setkat v této nádherné podhorské osadě již po patnácté.

Tak jako každoročně bude součástí pouti i Mezinárodní setkání flašinetářů, kterým bude v pátek 17.8. pouť zahájena v Ruční papírně Velké Losiny a v rámci XXVIII. Mezinárodního folklórního festivalu Šumperk. V neděli 19.8. bude pouť zakončena vystoupením flašinetářů v Ruční papírně, v rapotínském kostele, v Šumperku a ve Skilandu Ostružná.

Hlavní program pouti se uskuteční v Pekařově v sobotu 18.8.2018 a snad zde pro Vás nachystáme opět nějaké příjemné překvapení. A při tom zachováme nejdůležitější rozměr pouti a to duchovní.

Jednou z novinek je uvedení na světlo světa nového grafického listu při příležitosti 15. Pekařovské pouti. Grafiku zpracovanou významným velkolosinským umělcem Günterem Hujberem si budou moci návštěvníci během letošní pouti zakoupit. Její hrubé obrysy a podobu na magnetce si můžete prohlédnout v příloze.

Doufáme, že příjemným zpestřením pouti bude kromě flašinetářů i vystoupení Pražského hradčanského orchestru, kde mimo jiné působí i Josef Kocůrek, rodák z Rapotína. A zaujmout své diváky dokáží určitě i další účinkující: folklórní soubor TOPĹAN (SK), loutkomalíř František Petrák, Chrámové divadlo z Třívsí, loutkové divadlo Ivana Gontka (SK) a Víti Marčíka ml..  

Podrobný program níže v přílohách Vám vše podstatné odhalí. 

Na pouť Vás srdečně zveme.

Děkujeme všem, kteří přispěli či přispějí jakýmkoli dílem k tomu, že se letos může uskutečnit v Pekařově již patnáctý ročník pouti.

 

Akce se koná za finanční podpory Olomouckého kraje.

Přiložené soubory: 

Wiederherstellung des Kulturerbes im Teßtal, Bürgervereinigung zur Rettung bedrohten und wertvoller Bauten, von Traditionen und geistiger Kultur im Teßtal.

Powered by Drupal, einem Open-Source Content-Management-System.