16. Pekařovská pouť - pouze malého rozsahu

Pekařovská pouť letos v minimálním formátu!!! 

Pekařovská pouť má za sebou dlouhou řádku let, a protože nad námi neustále drží ochrannou ruku patronka místní kaple Panna Maria, budeme se moci letos setkat v této nádherné podhorské osadě již po šestnácté.

Protože pouť za svoje roky pořádání nabyla do "obřích rozměrů" a vše se vždy má vrátit ke kořenům, bude letošní Pekařovská pouť probíhat pouze v omezeném formátu a to především církevním.

V sobotu 17. 8. po Mši svaté v 7:30 ve Velkých Losinách a pěší poutní cestě do Pekařova proběhne v místní kapli Poutní mše svatá, krátné vystoupení 5-6 flašinetářů a kolem 14:00 bude pouť v Pekařově ukončena.

Další pravděpodobný program bude pokračovat odpoledne po 16:00 v Ruční papírně Velké Losiny vystoupením flašinetářů, kteří v neděli 18. 8. vystoupí v Rapotíně před kostelem a v Ostružné.

Pro přesné informace prosím sledujte naše www stránky před konáním akce a to především z důvodu možnosti parkování a programu akce v Pekařově!!!

 

 

Přiložené soubory: 

    Obnova kulturního dědictví údolí Desné, občanské sdružení pro záchranu ohrožených a cenných staveb, tradic a duchovní kultury v údolí Desné.                                Děkujeme Svazku obcí údolí Desné a Jeseníky-Sdružení cestovního ruchu, obcím JindřichovNový Malín, Petrov nad Desnou, RapotínRejchartice, Sobotín,                Velké Losiny a Vikýřovice za dlouhodobou morální a finanční podporu našich projektů! Za podporu děkujeme také současným i minulým obyvatelům Podesní.

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému