11. Pekařovská pouť

Již po jedenácté se uskuteční pouť do odlehlých vršků našeho údolí. Tato třídenní akce nabídne návštěvníkům bohatý kulturní program. V pátek 15.8. bude zahájena v Hostinci na Rychtě Hanušovice a v Ruční papírně Velké Losiny V.Mezinárodním setkáním flašinetářů za účasti hostů z Francie, Německa, Polska, Slovinska, Slovenska, Švýcarska a České republiky.

V sobotu pokračuje pouť v Pekařově Mší svatou a pokračováním setkání flašinetářů, vystoupením divadelního a folklórního souboru, ukázkami lidových řemesel a historických krojů. Pro malé návštěvníky bude připravena skautská dětská pouť a loutkové divadlo.

A po Mši svaté si budou moci rodinné pěvecké soubory zazpívat před kaplí svoje vlastní kramářské písně. Připravíte si nějakou?

Pouť bude zakončena v neděli v Ruční papírně, kde vystoupí flašinetáři.

 

                       

 

               

 

                                

 

 

 

 

Přiložené soubory: 

    Obnova kulturního dědictví údolí Desné, občanské sdružení pro záchranu ohrožených a cenných staveb, tradic a duchovní kultury v údolí Desné.                                Děkujeme Svazku obcí údolí Desné a Jeseníky-Sdružení cestovního ruchu, obcím JindřichovNový Malín, Petrov nad Desnou, RapotínRejchartice, Sobotín,                Velké Losiny a Vikýřovice za dlouhodobou morální a finanční podporu našich projektů! Za podporu děkujeme také současným i minulým obyvatelům Podesní.

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému